Dott.ssa Maria Stella Tarico
76

Dott.ssa Maria Stella Tarico

Brak opinii Dodaj opinię
Italia
3 ośrodki w Catania Zobacz mapę
Gabinet online: wideokonsultacje

Informacje

  • Zobacz telefon Powiedz, że działasz w imieniu Estheticon.pl
  • Zwykle odpowiada w ciągu 15 godzin
  • Zobacz stronę internetową
  • 3 ośrodki w Catania Zobacz mapę
  • 71706 wizyt na profilu

Dr Maria Stella Tarico to specjalistka chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także medycyny estetycznej. Pełni funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Cannizzaro w Katanii. Prowadzi też prywatną praktykę lekarską (Centro di chirurgia plastica) sygnowaną jej imieniem i nazwiskiem.

W 2004 roku ukończyła specjalizację w dziedzinie chirurgii plastycznej. Od tego czasu regularnie uczestniczy w kongresach we Włoszech i na całym świecie, również jako wykładowca. Ponadto, jest autorką wielu publikacji naukowych. Przynależy do prestiżowych stowarzyszeń, skupiających lekarzy jej specjalności, takich jak AICPE i ISAPS.

Dr Maria Stella Tarico podczas konsultacji podchodzi do pacjenta w sposób indywidualny. Podczas kontaktu z pacjentem jest uważna i profesjonalna, a jednocześnie stara się zapewnić pacjentowi wsparcie psychologiczne niezbędne do wykonania kroku, jakim jest operacja plastyczna. Centro di chirurgia plastica ma status kliniki chirurgii plastycznej, dlatego też spełnia wszystkie wymogi sanitarne oraz dotyczące wyposażenia, pomieszczeń i sprzętów określone w aktualnym prawie. W swojej praktyce specjalistka skłania się ku nowoczesnym technikom operacyjnym, które w połączeniu z bardziej zaawansowanymi metodami znieczulenia pozwalają zapewnić pacjentom większe bezpieczeństwo przed i po operacji. Pracę dr Tarico i jej zespołu charakteryzują naturalne efekty zabiegów oraz prawie niewidoczne blizny, co sprawiło, że obecnie jest ona uważana za jedną z najważniejszych specjalistek chirurgii plastycznej w sycylijskim regionie. Z uwagi na swoje wysokie kwalifikacje oraz podejście do pacjentów, w 2015 roku dr Maria Stella Tarico została wyróżniona włoską nagrodą Donna Siciliana 2015 per la Chirurgia e Medicina Estetica.

W Centro di chirurgia plastica możesz liczyć na konsultację ze specjalistami, będącymi ekspertami w swojej dziedzinie. Klinika zapewnia opiekę na wszystkich etapach związanych z zabiegiem chirurgii plastycznej: od pierwszej konsultacji, przez czas zabiegu i pobytu w klinice, aż po wizyty kontrolne w czasie rekonwalescencji.

Specjalizacje

W ofercie ośrodka prowadzonego przez specjalistkę znajdziemy zarówno operacje plastyczne, jak i mniej inwazyjne rozwiązania. Oferta zabiegów chirurgicznych obejmuje m.in. powiększanie piersi (głównie z zastosowaniem techniki Dual Plane), liposukcję tradycyjną i ultradźwiękową (Vaser Lipo), korektę nosa, otoplastykę techniką Ear Fold i wiele innych. Pacjenci mogą też tam wykonać przeszczep włosów i zabiegi z zakresu chirurgii dermatologicznej.

Wśród małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej oferowanych przez specjalistkę wymienić możemy m.in. botoks, mezobotoks, nieinwazyjną blefaroplastykę oraz zabiegi redukcji cellulitu z wykorzystaniem takich urządzeń jak Cellfina czy Dermamelan. Prywatny ośrodek specjalistki oferuje szeroki zakres zabiegów, o których pacjent zostanie poinformowany na konsultacji.

Lokalizacja

Centro di chirurgia plastica, czyli prywatna praktyka lekarska dr Maria Stella Tarico, znajduje się w Katanii (Sycylia).

Dott.ssa Maria Stella Tarico udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Zdjęcia (76)